a896aa59-40a5-4b11-b4e5-83ad014d9975-728.jpg
آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های امین ابزار بوده است و امین ابزار در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. این خدمات که در قبال خرید هر یک از محصولات عرضه شده در فروشگاه اینترنتی امین ابزار ارائه می شود، به ترتیب شامل موارد زیر است؛

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 اشکال در دستگاه خریداری شده

از آنجا که گاهی مشتریان برای تست دستگاه خریداری شده به فرصت نیاز دارند، در راستای خدمت رسانی بهتر، فروشگاه امین ابزار فرصت تست دستگاه های فروخته شده را 2 روز کاری پس از تحویل در نظر گرفته است.
جهت استفاده هر چه بهتر از این خدمت، اشکال و یا ایراد باید حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت دستگاه، از طریق شماره تلفن 34242621-041 و یا تکمیل فرم اعلام ایراد در وب سایت – به خدمات پس از فروش فروشگاه امین ابزار اطلاع داده شود.
کارشناسان خدمات پس از فروش ما ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می کنند. در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان فروشگاه امین ابزار تأیید شود، دستگاه تعویض خواهد شد و یا می توانید دستگاه خود را با مدل دیگری جایگزین نمایید.
برای ارسال دستگاه دارای ایراد به فروشگاه جهان ابزار، لازم است دستگاه به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.
توجه: این سرویس ایرادهایی که در اثر استفاده نادرست کاربر از دستگاه ایجاد می شود را شامل نمی شود.
از هنگامی که وضعیت دستگاه در واحد خدمات پس از فروش مشخص شود، در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 3 روز کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 مغایرت دستگاه خریداری شده با اطلاعات سایت

در شرایطی که در مشخصات دستگاه دریافت شده با سفارش ثبت شده اختلاف وجود داشته باشد، یا در صورت مغایرت مشخصات دستگاه دریافت شده با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در پروفایل مشتری ثبت شده است، به نکته های زیر دقت بفرمایید:
در چنین مواردی امکان تعویض یا استرداد دستگاه در صورتی وجود دارد که مغایرت ظاهری و فیزیکی مانند رنگ که بدون استفاده از دستگاه قابل مشاهده است، حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت دستگاه، به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه امین ابزار اطلاع داده شود و همچنین دستگاه در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
در مورد مغایرت مشخصات دستگاه، امکان تعویض یا استرداد دستگاه در صورتی وجود دارد که مغایرت حداکثر  2 روز کاری پس از دریافت دستگاه به فروشگاه امین ابزار اعلام شود و همچنین دستگاه در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
جهت هماهنگی از طریق شماره تلفن 34242621-041 و یا  از طریق ارسال ایمیل به خدمات پس از فروش فروشگاه امین ابزار اطلاع داده شود.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که دستگاه از بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
از هنگامی که واحد خدمات پس از فروش فروشگاه امین ابزار ، دستگاه را دریافت و درخواست مشتری را تأیید کند، در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 3 روز کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

توجه: هزینه های ارسال دستگاه در صورت تأیید ایراد فنی و یا وجود مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت، به عهده فروشگاه امین ابزار است.

 

 اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد;

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش امین ابزار از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دیجی‌کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

  انصراف از خرید

در صورتی که انصراف مشتری از خرید، پیش از ارسال دستگاه باشد باید هر چه سریع تر انصراف خود را به واحد فروش فروشگاه امین ابزار اطلاع دهد. در این حالت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد.
در صورتی که پس از دریافت دستگاه، مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 1 روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد. در این حالت، در صورتی امکان برگرداندن و انتخاب و جایگزین کردن دستگاه دیگر به جای آن وجود دارد که دستگاه در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد. همچنین هزینه ارسال، بر عهده مشتری خواهد بود.
برای ارسال، دقت بفرمایید که دستگاه به ‏خوبی بسته بندی شود و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

توجه: در صورت عودت محصول پس از ارسال توسط امین ابزار ، 10 درصد از کل مبلغ خرید از خریدار کسر خواهد شد.
توجه: در صورتی که دستگاه برگشتی در شرایط اولیه خود دریافت نشود، امکان دریافت آن توسط فروشگاه امین ابزار وجود ندارد.

از هنگامی که واحد خدمات پس از فروش، دستگاه را دریافت و تأیید کند در صورتی که نیاز به استرداد وجه به مشتری باشد، حداکثر تا 24 ساعت مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
جهت هماهنگی باید از طریق شماره تلفن 34242621-041 و یا ارسال ایمیل به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه امین ابزار اطلاع داده شود.

 

  آسیب های فیزیکی ناشی از حمل و نقل

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه امین ابزار تنها در صورت تأیید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می کند.
آسیب های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش فروشگاه امین ابزار اطلاع داده شود.
دستگاه آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است، به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور، به خدمات پس از فروش فروشگاه امین ابزار ارسال شود.

توجه: در صورتی که آسیب های ناشی از حمل و نقل در لحظه (بلافاصله) قابل مشاهده است و یا بسته بندی دستگاه در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به فروشگاه امین ابزار عودت شود.

توجه: پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که سفارش، خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت خودداری مشتری از تحویل دستگاه سالم و بدون ایراد، دستگاه مزبور به مدت یک ماه به صورت امانت نزد جهان ابزار باقی می ماند و با انقضای این مهلت، امین ابزار در قبال دستگاه و زیان های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
امین ابزار نسبت به بروز آسیب فیزیکی به مصرف کننده مانند صدمات فیزیکی ناشی از تصادف و یا آتش سوزی ناشی از دستگاه، مسئولیت و پاسخگویی ندارد.
همچنین مشتری با آگاهی از اینکه گارانتی در شرایط زیر باطل می‌شود، این محصولات را خریداری می کند:

 • مشکلات و آسیب های ایجاد شده ناشی از مراقبت نامناسب، استفاده ناصحیح و سوء استفاده از دستگاه و یا عملیات دستگاه
 • تعمیرات صورت گرفته توسط شخص یا شرکتی به جز واحد خدمات امین ابزار در تبریز
 • تغییرات و یا دستکاری خودسرانه در هر بخشی از دستگاه اعم از الکتریکی یا فیزیکی
 • آسیب های وارده شده ناشی از برخورد با جسم سخت، مایعات، شن و خاک و  …
 • عدم تطابق نام و سریال دستگاه با نام و شماره سریال درج شده در فاکتور امین ابزار

 

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد امین ابزار در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت امین ابزار در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

گارانتی

کلیه محصولات فروشگاه امین ابزار دارای گارانتی شرکتی از زمان صدور فاکتور می باشند.

  شرایط گارانتی
 • ارائه کارت ضمانت محصول
 • زمان انقضای گارانتی بر حسب تاریخ ثبت شده در کارت یا برچسب گارانتی محاسبه می شود
 • اطمینان از سالم بودن ظاهر محصول، برچسب سریال و ضمانت نامه هنگام خرید و تحویل
 • ضمانت نامه فقط با برچسب هولوگرام دارای ارزش قانونی بوده و در صورت مخدوش شدن یا عدم وجود هولوگرام، ضمانت نامه فاقد اعتبار است
 • از تحویل گرفتن محصولاتی که پلمپ یا بسته بندی آنها باز شده باشد، خودداری نمایید
 • ضمانت نامه حتما باید ممهور به مهر فروشگاه جهان ابزار بوده و تاریخ خرید در آن قید شود
  مواردی که شامل گارانتی نمی شود
 • ارائه ی خدمات به محصولات فاقد گارانتی معتبر مقدور نخواهد بود. لطفا هنگام خرید به گارانتی محصول دقت کنید
 • در صورت مخدوش بودن شماره ی سریال ضمانت نامه، دستگاه و یا عدم تطابق شماره ها با یکدیگر، دستگاه از شرایط گارانتی خارج می شود
 • ضمانت محصول صرفا شامل ایرادهای ناشی از ساخت و عملکرد محصول بوده و شامل خرابی ناشی از ضربه، شکستگی، آتش سوزی، خراشیدگی و فرو رفتگی بدنه و کسری لوازم، بنا به تشخیص کارشناسان فنی فروشگاه امین ابزار نمی شود
 • خرابی ناشی از استفاده غیر اصولی دستگاه، خرابی ناشی از نوسان های جریان برق، و فشار بیش از حد به دستگاه شامل گارانتی نمی شود
 • تعمیر دستگاه در محلی غیر از مرکز خدمات فنی امین ابزار
 • ضمانت فقط شامل محصول اصلی بوده و شامل لوازم جانبی آن نمی شود